Brez vode ni življenja. V vodi seje življenje razvilo. In to v vodi, podobni današnji morski vodi. Prvim živim bitjem je tedanje morje predstavljalo varnost, stabilnost. Z razvojem so živa bitja del tega "morja" vzela s seboj v obliki zunajcelične tekočine, delno pa v obliki celične tekočine. Življenje se je razvijalo tako, da se sestavine zunaj in znotraj celic vzdržujejo v zelo ozkih mejah.
Ta stabilnost je omogočila razvoj in prilagoditev živih bitij na zelo različna, tudi izjemna okolja, omogočila je razvoj človeka z njegovo duševnostjo in duhovnostjo. Hude spre¬membe v zunanji in naši lastni telesni "vodi" vodijo v bolezen in smrt.Voda zavzema največji del zemeljske površine. Za človeštvo je strateškega pomena, v izjemnih razmerah pa tudi vprašanje preživetja…


JOŽEF –
lepo opisano vse o vodi in njen pomen za življenje