Po kosilu je bil očka oblak utrujen. Šel je počivat za goro. . Zazehal je in zaspal. Takrat so se na nebo priklatili oblački. Sprva so se lepo sprehajali. Potem so začeli tekati sem ter tja. Nenadoma se je najmlajši spomnil.
»Tecimo!« je predlagal. »Kdo bo hitreje prišel preko neba?«Oblački so se bosi spustili v tek. Nekateri so se spomnili in si obuli čevlje. Nanje so si nato pritrdili kotalke ali skočili na
rolke.
»Oho!« so rekli drugi.
Stekli so domov po kolesa.
Podili so se križem kražem po nebu in se lovili…


Mnenja
Clear filtersZaenkrat še ni mnenj.