Priročnik, ki bi ga morala imeti vsaka družina. V njem so zbrani preprosti nasveti iz bogate zakladnice znanja naravne medicine za dosego in ohranitev zdravja, ki jih lahko izvaja in uporablja nekdo, ki je star 2 leti ali 100 let. Knjiga ponuja učinkovite re¡itve za mnoge težave in bolezni.
DRUGI O KNJIGI
Marjan Ogorevc, bioterapevt:
Avtorja na vabljiv način približata daoizem, tradicionalno kitajsko medicino, princip jina in janga ter petih elementov. Med platnicami te knjige so ponujeni nasveti, ki jim bo bralec sledil z lahkoto, ne glede na svoje sposobnosti. Svet dvojnosti zahodnemu človeku ni vedno razumljiv in sprejemljiv. Temeljno sporočilo knjige je, da je človek sam odgovoren za svoje zdravje, ki ga dosega z vzpostavljanjem ravnovesja v duhu, na energijski in telesni ravni.
Ko stopimo na pot naravne medicine, se soočimo z lastnimi spremembami, spoznamo, da je za ohranjanje zdravja treba marsikaj opustiti in marsikaj sprejeti na novo. To se včasih zdi skorajda nemogoče ali kot pi¡eta avtorja, pot do zdravja je celo tako preprosta, da se večini zdi nemogoča in neresnična.
Bernarda Pavič, dipl. delovna terapevtka:
Knjiga na slikovit in preprost način predstavi dejavnike iz na¡ega vsakodnevnega življenja, ki odločilno vplivajo na na¡e zdravje in dobro počutje. V njej so zbrani ključni nasveti za vzpostavljanje in ohranjanje zdravja, za korak dalje pa so v njej predstavljeni tudi temelji za ohranjanje mladostnosti, vitalnosti in doseganje dolgoživosti. Knjiga deluje kot praktični vodnik do zdravja, zato jo lahko v tem času, ko promocija zdravja in preventivni programi pridobivajo ustrezen prostor v družbi, s pridom uporabljamo tako zdravstveni delavci kot tudi vsi ostali. Resnična vrednost priročnika je v tem, da nam na nadvse razumljiv način predstavi celostno razumevanje ključnih dejavnikov, s katerimi človek izgublja ali vzdržuje zdravje. Znanje, ki ga ponuja, izvira iz tradicionalne daoistične medicine, ki se uporablja, kolikor je znano, že vsaj 4700 let in je glavni razlog, zakaj na Kitajskem ¡e nimajo prevelikih finančnih težav v zdravstvenem sektorju, saj si mnogi Kitajci znajo pripravljati zdravilno hrano in napitke, masirati akupunkturne točke, zjutraj redno telovaditi, živeti v zmernosti in po možnosti čim bolj v skladu z naravnimi ritmi.
Razumevanje tega, da čustva prebivajo v na¡ih organih in so zatorej tudi pretirana čustva lahko vzrok za bolezen, je končno predstavljeno tukaj. Hkrati so predstavljene učinkov
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.