Kako je nastal Vrtnarski koledar in priročnik Vrt Obilja?
Od samega začetka vrtnarjenja si beleživa, kje in kdaj kaj raste. Če slučajno kaj ne ostane zabeleženo, vsakih 14 dni fotografirava vrt. S tem imava podatke in informacije iz katerih črpava znanje za načrtovanje novih vrtnarskih sezon. Organizacija je res več kot polovica dela, saj točno veš, kdaj posejati papriko za vzgojo sadik in kdaj jo presaditi na prosto. Ne “izumljajmo tople vode” vsako leto znova in znova. Na vrtnarskem koledarju in priročniku so tudi informacije, kdaj pravočasno sejati semena za vzgojo lastnih sadik.
Vsi točni datumi setev so usklajeni tudi z biodinamičnim koledarjem Marie Thun, da dosežemo maksimalen uspeh. Na vsako gredo v eni sezoni zasadiva 2 ali 3 zasaditve za najboljši izkoristek prostora. Torej na isti gredi od marca do maja raste špinača, od maja do avgusta visok fižol in od avgusta do novembra kitajsko zelje. Vrtnarska sezone je dolga 365 dni, včasih tudi 366, zato izkoristimo vrtove, da nas obdarujejo z obiljem pridelkov.
Že 6. leto zapored vse datume setev, presajanj, najin vrtni načrt in najboljše usmeritve deliva s teboj v obliki vrtnarskega koledarja in priročnika. Nekateri bi rekli, da sva malo nora, da svoje najboljše znanje tako poceni deliva. Skoraj najverjetneje imajo prav!
Lansko leto je najinem koledarju zaupalo več kot 4200 slovenskih vrtnarjev in takole navdušena je bila Monika: “Dokler nisem kupila koledarja, sem vedno na različnih straneh iskala, kdaj je kaj najbolje sejati/saditi,… Potrata časa. Zdaj imam koledar na steni, kjer je zabeleženo vse na enem mestu, dovolj prostora še za moje zapiske, je pregleden, všeč mi je tudi barvitost koledarja. Primeren je praktično za vsakogar. Lani sem ga kupila prvič, zagotovo pa ne zadnjič. Zelo priporočam, ne bo vam žal. Uživajte v vrtnarjenju.”
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.