Slovenske pripojedke

29,90  (z DDV)

Knjiga Slovenske pripojedke vas popelje v svet slovenskih ljudskih zgodb, kjer boste odkrili preproste, a čarobne razlage naravnih pojavov, vsakdanjih običajev in modrosti preteklih generacij. V njej boste izvedeli, kako so nekoč napovedovali število otrok po obrodu sadnega drevja ali zakaj je morje slano. Ob tem boste spoznali tudi kulinarične skrivnosti, kot so najljubše jedi zasavskih knapov in številne vrste pogač, ki so vedno krasile slovenske mize.

Zgodbe so polne topline in humorne modrosti, ki nas popeljejo v svet, kjer so ljudje znali ceniti majhne stvari in s spoštovanjem do narave in hrane oblikovali vsakdanji utrip življenja. Prebiranje teh zgodb vam ne bo le širilo obzorja, temveč vas bo tudi popeljalo v svet okusov, kjer so jedi, kot so štruklji in med, pravi zakladi.

Slovenske pripojedke niso le zbirka zgodb, temveč tudi priložnost, da obudite spomine na preprosto življenje, polno smeha, modrosti in ustvarjalnosti, ki ga lahko zdaj delite tudi s svojimi najbližjimi.

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

Knjiga Slovenske pripojedke vas popelje v svet slovenskih ljudskih pripovedk, kjer boste odkrili skrivnosti, ki so jih naše babice in dedki skozi stoletja prenašali iz roda v rod. S prepletom domišljije, modrosti in kulinaričnih navad nas avtor prepriča, da so te zgodbe mnogo več kot le zabava za otroke. V njih so skriti kulturni zakladi, s katerimi se poglabljamo v preteklost slovenskega naroda, od razumevanja narave do naših starih običajev.

Začnimo s tem, da se sprašujete, zakaj je morje slano ali kakšno čarobno moč ima praprotno seme. Odkrijte, kako je življenje ljudi nekoč tesno povezano z naravo, kako so opazovali letne čase, vremenske pojave in njihovo vplivanje na rodnost zemlje. Zgodbe, ki obarvajo vsakodnevne dejavnike, kot so ljubezen, sreča, pa tudi iskanje odgovora na preprosta vprašanja o svetu okoli nas, so polne topline in smeha.

V knjigi boste našli tudi prigode iz zasavskih krajev, kjer boste spoznali, kaj najraje jedo knapi, pa tudi ugotovili, koliko vrst pogač je mogoče postreči na mizo. Številni recepti za tipične slovenske jedi, kot so štruklji, pogače in med, vas bodo popeljali skozi kulinarično dediščino, ki je še danes del slovenske kulture. Na vsaki strani boste začutili utrip slovenske zemlje, vonj po sveže pečenih dobrotah in zvoke smeha ob mizi, kjer je vedno prisotna dobra volja in ščepec soli, ki je vedno tisto, kar jedi daje tisti pravi okus.

Knjiga ni zgolj zbirka zgodb, temveč vas izziva, da razmislite o preprostem življenju, ki je temeljilo na spoštovanju narave, modrosti prednikov in ustvarjalnosti. Vsaka pripoved vas popelje v svet, kjer lisica ni zgolj zvita in prebrisana žival, ampak tudi simbol tistega življenjskega znanja, ki ga pridobimo skozi izkušnje. Zgodbe o Mojci Pokrajculji, o zvijačah in modrosti iz narave, ponujajo tudi skrite učne vsebine, ki nas spominjajo, da modrost ni zgolj v knjigah, ampak jo najdemo v vsakodnevnem življenju, v običajih in tradicijah.

Tako boste ob prebiranju Slovenskih pripojedk odkrili bogat zaklad modrosti, ki je vselej obogaten z okusom domačih jedi, pri čemer so ljudski običaji in ljudska kuhinja neločljivo povezani. In ko boste naslednjič pripravili štruklje ali lizali med, boste s pomočjo teh zgodb obogatili svoje razumevanje slovenske kulture in zgodovine, hkrati pa ohranili spomin na pretekle generacije, ki so s svojim znanjem in ljubeznijo do narave oblikovale naše današnje življenje.

Dodatne podrobnosti
Avtor

,

,

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Novost

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Slovenske pripojedke”