Filozofija osamljenosti

25,40  (z DDV)

Filozofija osamljenosti avtorja Larsa Svendsena je poglobljena raziskava kompleksnega pojma osamljenosti v sodobnem svetu. Svendsen, norveški filozof in profesor, se osredotoča na vprašanje, ki postaja vedno pomembnejše v digitalni dobi: Ali smo danes bolj osamljeni kot v preteklosti? V času družbenih omrežij, nenehnih povezav in hitrih komunikacij se pogosto zdi, da osamljenost narašča, vendar Svendsen kritično preizprašuje ta mit. Osamljenost ni enostavno občutje – lahko je trenutna, povezana z okoliščinami, ali pa dolgotrajna, ki človeka spremlja skozi življenje. Avtor se sprašuje, kaj nas dejansko dela osamljene, in raziskuje vlogo osebnostnih lastnosti, življenjskih okoliščin in našega dojemanja sveta. Kljub modernim izzivom pa Svendsen opozarja na pomanjkanje samote kot pravo težavo današnjega časa. Samota ni nujno nekaj negativnega; nasprotno, lahko predstavlja prostor za refleksijo, osebno rast in notranji mir. Knjiga ponuja celovit vpogled v razumevanje osamljenosti in samote, bralca pa spodbuja k razmisleku o lastnem doživljanju teh izkušenj.

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

Filozofija osamljenosti je poglobljena in premišljena raziskava norveškega filozofa Larsa Svendsena, ki se skozi to knjigo posveča eni izmed najbolj perečih tem sodobne družbe – osamljenosti. Svendsen, ki je znan po svojih delih o strahu, svobodi in dolgčasu, v tej knjigi raziskuje vprašanje, ki je v današnji digitalni dobi še posebej aktualno: Ali smo v resnici bolj osamljeni kot nekoč? Sodobni svet je poln hitrih povezav, družbenih omrežij in nenehnega spletnega stika, a kljub temu se vse pogosteje govori o “epidemiji osamljenosti”. Mediji, raziskave in strokovnjaki poudarjajo, da se v svetu, ki je tehnično bolj povezan kot kdaj koli, čutimo bolj odtujene in osamljene. Svendsen pa se s tem mitom sooči kritično in ponudi drugačen pogled na osamljenost ter njeno resnično naravo.

Osamljenost, kot jo Svendsen raziskuje, je veliko bolj zapleten pojav, kot se običajno predpostavlja. To ni zgolj občutek, ki nas preplavi, ko smo fizično ločeni od drugih, temveč globoko notranje stanje, ki je lahko bodisi začasno bodisi dolgotrajno. Avtor se osredotoči na vprašanje, kaj nas dejansko dela osamljene. Je to naš značaj, življenjske okoliščine ali pa način, kako dojemamo svet okoli sebe? Raziskave kažejo, da osamljenost pogosto izhaja iz nezaupanja, slabe samopodobe ali prekomerne osredotočenosti nase, a Svendsen poudarja, da kljub temu ni nujno, da je osamljenosti danes več kot v preteklosti. Morda se le osamljenost danes izraža drugače in je bolj prepoznavna zaradi naraščajoče pozornosti medijev in širše družbe.

Kljub temu, da Svendsen priznava, da so v digitalni dobi številne nove oblike osamljenosti, opozarja tudi na pomemben, pogosto spregledan vidik – pomanjkanje samote. V današnjem času, ko smo nenehno obdani z informacijami in povezavami, se pogosto bojimo biti sami. V trenutkih samote segamo po telefonih ali računalnikih, saj nam ni udobno preživljati časa v tišini in brez zunanjih vplivov. Samota, ki jo Svendsen obravnava v nasprotju z osamljenostjo, pa ni nujno negativna. Prav nasprotno, lahko je prostor za refleksijo, osebno rast in notranji mir. Samota omogoča, da se povežemo s seboj, da razmislimo o svojem življenju, svojih čustvih in vrednotah.

Filozofija osamljenosti ponuja celosten vpogled v naravo osamljenosti in samote, raziskuje njihov vpliv na posameznika in družbo ter nas spodbuja k premisleku o tem, kako doživljamo osamljenost v vsakdanjem življenju. Svendsen nas vabi, da se ne zadovoljimo z enostavnimi odgovori, temveč da se podrobneje poglobimo v to, kaj pomeni biti osamljen in kako lahko samoto sprejmemo kot del našega osebnega razvoja. Knjiga je tako ne le intelektualno bogata, temveč tudi osebna in reflektivna, saj nas spodbuja, da se ozremo v svojo notranjost in se vprašamo, kako resnično razumemo svojo povezanost s svetom okoli nas. Svendsen na tej poti raziskovanja ne ponuja le filozofskih teorij, temveč tudi praktične nasvete za soočanje z osamljenostjo in iskanje ravnotežja med povezovanjem z drugimi in s seboj.

Dodatne podrobnosti
Avtor

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Novost

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Filozofija osamljenosti”
Šifra: 9789617192070 Kategoriji: , Oznake: , ,