Ste se kdaj spomnili jedi iz otroštva, ki vam jo je pripravljala babica, zdaj pa si želite, da bi jo znali pripraviti v svoji kuhinji?
Avtorica se je podala na pot spominov na okuse svojega otroštva in zakorakala globoko v raziskovanje lokalnega kulinaričnega izročila.
Skozi leta se je njena zakladnica koristnih, okusnih in presenetljivih receptov napolnila do te mere, da je sproti preizkušala velik del vsega zbranega in ji ni ostalo drugega, kot da vse to bogastvo prelije v knjigo.
Dragoceno znanje naših prednikov tako ne bo izginilo v pozabo.
Knjiga vsebuje pet poglavij: Nekaj za prigrizniti, Juhe in enolončnice, Glavne jedi in priloge, Sladice, Iz babičine skrinje znanja.
V teh poglavjih se skriva 130 starih kuharskih receptov, ki nam pokažejo, kako z enostavnimi, lokalnimi in sezonskimi sestavinami pričaramo okusne in polnovredne jedi, ki nahranijo naše telo z vsemi hranili. Jedi so enostavne za pripravo in uspejo tudi začetnikom, ki si do sedaj niso upali stopiti v kuhinjo. Naše babice so si vsakodnevno delo v kuhinji poenostavile, dajmo si ga še mi.
Knjiga je nastala kot rezultat dolgoletnega zbiranja starih kuharskih receptov naših babic. Zbiranja, ki se je začelo z avtoričino željo po kuhanih sirovih štrukljih njene babice, po tem, ko ljube babice ni bilo več.
Pohvale:
* Tradicionalna kuhinja nam v današnjem času omogoča, da se ustavimo, mirno vdihnemo in z veseljem skuhamo nekaj enostavnega in hranljivega.
* Navdušili ste me z izdajo knjige o starih receptih, ki so me spomnili na kuhinjo moje mame in stare mame v Zasavju in Posavju.
* Knjiga je krasna. Bo imela posebno mesto na moji polici.
* Ste me prebudili z vašo knjigo in sem včeraj uživala ves dan v kuhinji. Hvala za navdih.
O avtorju:
Urška Šobak je zbirateljica starih kuharskih receptov, ki v mlajših letih ni bila spretna kuharica, pravzaprav sploh ni znala kuhati, je pa na polno uživala v dobri hrani. Sedaj veliko časa preživi v kuhinji, preizkuša stare recepte in razvaja svoje najbližje s pozabljenimi jedmi.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.