Psihologija denarja: brezčasni nauki o premoženju, pohlepu in sreči
24,90 € (z DDV)
Psihologija denarja: brezčasni nauki o premoženju, pohlepu in sreči Morgana Housela je knjiga, ki raziskuje psihološke vidike ravnanja z denarjem in premoženjem. Avtor se osredotoča na to, da dobra finančna odločitev ni le stvar znanja, temveč tudi obnašanja, ki ga oblikujejo osebne izkušnje, ego in družbeni vplivi. V nasprotju z običajnim prepričanjem, da so finančne odločitve preprosto matematične, Housel razkriva, da se ljudje pogosto odločamo na podlagi čustev in subjektivnih dejavnikov.
Knjiga ponuja dvajset naukov, ki pomagajo razviti boljši občutek za ravnanje z denarjem in za sprejemanje premišljenih odločitev, ki bodo dolgoročno vplivale na naše finančno stanje. Z zgodbami in primeri iz resničnega sveta Housel ponuja edinstven vpogled v to, kako so naši finančni odzivi oblikovani, in kako lahko spremenimo svoje razmišljanje, da bomo dosegli boljše rezultate. Psihologija denarja je nujno branje za vsakogar, ki želi izboljšati svoje finančne veščine in živeti bolj zadovoljujoče življenje, kjer je obvladovanje denarja ključ do osebne sreče.
Na voljo za naročilo brez zaloge
Hitra dostava
Garancija varnega nakupa
Odgovorimo v 24 urah
33 dnevna možnost vračila
V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.
4,6 / 5 Ocena na Google-u
Psihologija denarja: brezčasni nauki o premoženju, pohlepu in sreči Morgana Housela je ena izmed najbolj prodajanih knjig na področju osebnih financ, ki je bila prevedena v več kot trideset jezikov in se je uvrstila med obvezno literaturo za vse, ki si želijo boljše obvladovati svoje finance in razumeti psihološke vzorce, ki vplivajo na naše denarne odločitve. Housel v svojem delu ne pristopa k denarju le skozi matematične formule in številke, ampak se osredotoča na psihološki in čustveni vidik, ki igra ključno vlogo pri tem, kako ljudje ravnajo z denarjem in kako sprejemajo odločitve, ki vplivajo na njihovo finančno stanje.
Avtor se zaveda, da je uspešno upravljanje z denarjem tesno povezano z našim obnašanjem, ne pa le s tem, kaj vse vemo o financah. Ne glede na to, kako inteligentni ali izobraženi smo, nas naši notranji vzorci mišljenja, pretekle izkušnje, družbeni pritiski in čustvene reakcije pogosto vodijo pri finančnih odločitvah. Housel preučuje te nevidne sile, ki oblikujejo naše vedenje glede denarja, in nam ponuja vpogled v načine, kako bolje razumeti svoje finančne odločitve in razviti bolj zdravo finančno miselnost.
Knjiga je sestavljena iz dvajsetih preprostih, vendar globokih naukov, ki bralcem pomagajo bolje razumeti, kako razmišljati o denarju in kako se spopasti z izzivi, ki jih prinaša vsakodnevno upravljanje s premoženjem. Housel se dotika širokega spektra tem, kot so tveganja, naložbe, varčevanje, pohlep, zadovoljstvo, dolgoročne odločitve in številni drugi dejavniki, ki vplivajo na naše finančno življenje. Z uporabo zgodb in primerov iz resničnega sveta razkriva, kako se posamezniki pogosto zatekajo k nelogičnim odločitvam, ki jih vodi čustva, ne pa racionalno razmišljanje.
Ena ključnih tem v Psihologiji denarja je, kako se pogosto napačno zanašamo na formule in statistiko, ko sprejemamo finančne odločitve, medtem ko v resnici prevečkrat pozabimo na nevidne psihološke sile, ki nas usmerjajo. V knjigi so opisane nenavadne in nepričakovane načine razmišljanja o denarju, ki ponujajo nova obzorja za tiste, ki želijo izboljšati svoje ravnanje z njim.
Knjiga ni le zbirka finančnih nasvetov, temveč je tudi globoko premišljena študija o tem, kako denar oblikuje naše življenje, naš pogled na svet in naše odločitve. Psihologija denarja bralcem omogoča, da postanejo bolj pozorni na svoje notranje vzorce obnašanja, s čimer lahko sprejemajo bolj informirane in racionalne odločitve glede svojega premoženja in financ. Housel nas uči, da lahko obvladovanje denarja postane veščina, ki jo razvijamo skozi življenje, vendar pa je ključ do uspeha v tem, kako razumemo same sebe in psihološke dejavnike, ki oblikujejo naš finančni svet.
Za oddajo mnenja se morate prijaviti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.