Človekovo iskanje najvišjega smisla
25,00 € (z DDV)
Človekovo iskanje najvišjega smisla je temeljno delo Viktorja Frankla, svetovno priznanega psihiatra in utemeljitelja logoterapije, v katerem raziskuje, kako je mogoče najti smisel v življenju, tudi v najskrajnejših okoliščinah. Na podlagi svojih lastnih izkušenj v koncentracijskih taboriščih med drugo svetovno vojno Frankl razkriva, da je notranji smisel ključni dejavnik preživetja in psihološke odpornosti. Knjiga ponuja globok vpogled v njegovo filozofijo logoterapije, ki temelji na prepričanju, da lahko vsak človek najde smisel v svojem življenju, ne glede na zunanjo realnost.
Franklovo razmišljanje o življenju, smrti, trpljenju in duhovnem iskanju smiselnosti ostaja izjemno aktualno tudi v današnjem času, kjer se posamezniki pogosto soočajo z občutkom praznine in pomanjkanja smisla v svetu preobilja. Knjiga nas spodbuja, da v vsakem trenutku življenja poiščemo globlji namen, saj lahko prav iskanje smiselnosti da našemu obstoju pravo vrednost. Delo je bilo večkrat dopolnjeno, vključuje spremne študije in slovar logoterapevtskega izrazja, ki še dodatno osvetlijo Franklovo dediščino v sodobnem psihološkem diskurzu.
Na voljo za naročilo brez zaloge
Hitra dostava
Garancija varnega nakupa
Odgovorimo v 24 urah
33 dnevna možnost vračila
V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.
4,6 / 5 Ocena na Google-u
Knjiga Človekovo iskanje najvišjega smisla avtorja Viktorja Frankla, dunajskega psihiatra in utemeljitelja logoterapije, je delo, ki je že več kot sedem desetletij prisotno na knjižnih policah po vsem svetu in je neprecenljiv vir vpogleda v človekovo iskanje smisla, trpljenje in notranjo moč. Prvič objavljena leta 1948, je hitro postala klasik na področju psihoterapije in filozofije, saj ponuja globoko in pretresljivo razumevanje človeškega duhovnega preživetja tudi v najbolj nemogočih okoliščinah.
Frankl svojo knjigo gradi na temelju lastne izkušnje preživetja v koncentracijskih taboriščih med drugo svetovno vojno. V tej izjemno osebni pripovedi raziskuje, kako je bilo mogoče v času ekstremnega trpljenja, ko je bilo vse videti brez smisla, še vedno najti notranjo moč, da človek ohrani dostojanstvo in upanje. Knjiga ne obravnava zgolj preživetja na fizični ravni, ampak se poglobi v to, kako lahko posameznik kljub fizičnemu uničenju ohrani notranjo svobodo in smisel življenja. Frankl razvija koncept logoterapije, ki temelji na iskanju smiselnega namena v življenju kot najmočnejšem orodju za premagovanje trpljenja.
Franklova ključna spoznanja so, da človek, ne glede na zunanje okoliščine, vedno lahko najde smisel, ki mu omogoči, da preživi najhujše stiske. Smisel ne izhaja iz zunanjih dejavnikov, temveč iz posameznikove sposobnosti, da si najde notranjo vrednost v vseh življenjskih izkušnjah, ne glede na to, kako grozljive so. Prepričan je, da je trpljenje lahko preživeto in sprejeto, če mu lahko posameznik pripiše globlji smisel, ki ga preobrazi v nekaj, kar je vredno živeti.
Poleg Franklovih osebnih izkušenj iz taborišča knjiga vključuje tudi teoretična razmišljanja, kjer avtor razlaga pomen smiselnega življenja in kako logoterapija pomaga ljudem premagati osebne stiske. S tem omogoča bralcem, da se povežejo s svojo notranjo močjo in v sebi odkrijejo temeljne vire za preživetje in osebno rast.
Človekovo iskanje najvišjega smisla ponuja več kot le psihološki vpogled; predstavlja filozofijo življenja, ki je bila testirana v najhujših okoliščinah. Franklovo delo ne zgolj razkriva psihološke tehnike, temveč spodbuja bralca, da se sprašuje o svojem lastnem življenjskem namenu. Njegovo sporočilo je preprosto, a izjemno globoko: smisel je v vsakem trenutku življenja, tudi v najbolj brezupnih okoliščinah, in v iskanju tega smisla se skriva moč, ki omogoča preživetje.
V zadnji izdaji te knjige, ki je bila dopolnjena leta 2019, so vključene dodatne študije in raziskave o Franklovi logoterapiji, ki so še dodatno osvetlile njen vpliv na sodobno psihologijo. Spremna študija Alexandra Batthyányja predstavlja razvoj logoterapije po letu 1975 in njen pomen v sodobnem psihološkem diskurzu. Delo tudi vključuje spremno študijo Jožeta Ramovša, ki predstavi vpliv logoterapije v slovenskem prostoru, in razširjen slovar logoterapevtskega izrazja, ki bralcem omogoča lažje razumevanje ključnih pojmov, uporabljenih v Franklovem delu.
Knjiga Človekovo iskanje najvišjega smisla je več kot le psihološki priročnik. To je vodič za življenje, ki nas uči, da tudi v najtemnejših trenutkih vedno obstaja pot do svetlobe – in da smo v največji meri odgovorni za iskanje smiselnosti v vsakem trenutku svojega življenja.
Avtor | |
---|---|
Dimenzije | |
Vezava | |
Leto izdaje | |
Izdal |
Za oddajo mnenja se morate prijaviti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.