Bolezen je zdravilo
17,96 € (z DDV)
Bolezen je zdravilo Petra Wilberga raziskuje globoke povezave med boleznijo, zdravjem in sodobno družbo. Avtor, filozof in psiholog, kritično analizira prevladujočo medicinsko prakso, ki jo zaznamujejo tehnološki napredek, ekonomski interesi in strah pred smrtjo. Wilberg opozarja na nevarnosti patologije, ki izkrivlja naše razumevanje bolezni in zdravljenja. Knjiga ni le filozofska kritika, temveč tudi poziv k humanistični medicini, ki bolezen vidi kot priložnost za osebno in kolektivno preobrazbo, ter kot nujen element naravnega življenja, ki nas vodi k resničnemu zdravljenju.
Na voljo za naročilo brez zaloge
Hitra dostava
Garancija varnega nakupa
Odgovorimo v 24 urah
33 dnevna možnost vračila
V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.
4,6 / 5 Ocena na Google-u
Bolezen je zdravilo je najnovejše delo Petra Wilberga, ki s svojim filozofskim pristopom razkriva globoke povezave med boleznijo, zdravjem in sodobno družbo. V tem prelomnem delu se avtor podaja v analizo sodobne medicinske prakse, ki jo prepleta s kritiko tehnološke in finančne patologije, ki zaznamujeta današnji svet. Zdravje in bolezen danes nista le biološki pojavi, temveč sta postali žrtvi sistemskih interesov, ki vse bolj zamegljujajo meje med naravno potrebo po zdravljenju in komercialnimi motivi. Wilberg v tem kontekstu opozarja na nevarnosti, ki jih prinaša prekomerna medicinska tehnokracija, kjer zdravje postane le še poslovni model, namesto da bi ostalo človeška potreba.
V knjigi avtor ne ponuja zgolj kritike tega stanja, ampak se osredotoča na filozofijo in humanistično medicino, ki naj bi postali odgovor na to prevlado tehnološke in ekonomske logike v zdravstvu. Wilberg postavlja izjemno pomembno vprašanje: kaj pomeni zdraviti človeka v času, ko so same meje med zdravjem in boleznijo postale negotove in pogosto zamegljene? Po njegovem mnenju bolezen ni nekaj, kar bi morali zgolj zatirati ali odpravljati, ampak nekaj, kar se lahko uporabi kot orodje za osebno in kolektivno preobrazbo. Tako bolezen, ki jo pogosto vidimo kot neprijeten pojav, predstavlja ključen element življenjskega procesa, saj nas pogosto spodbuja, da se ozremo vase in prepoznamo tiste notranje sile, ki nas vodijo k ozdravitvi – bodisi fizični bodisi duhovni.
Wilberg v tem delu odpre nova vrata filozofske misli o zdravju in bolezni. Natančno analizira družbeno in kulturno ozadje, v katerem se odvijajo naši odnosi do telesa, zdravja in zdravljenja. Tudi s kritiko prevladujoče medicinske paradigme, ki je postala preveč mehanicistična, in poudarjanjem pomena celostnega pristopa do zdravja, avtor razkriva pot k novi obliki zdravljenja, ki bi temeljila na razumevanju bolezni kot naravne faze v življenjskem ciklu, ne pa zgolj kot patološkega stanja, ki ga je treba odpraviti.
Bolezen je zdravilo je delo, ki ne le razkriva, temveč tudi ponuja odgovor na pomembno vprašanje sodobnega časa – kako se lahko osvobodimo preobremenjenosti z zdravljenjem in se naučimo živeti z boleznimi kot naravnimi spremljevalci našega obstoja. To je knjiga, ki prepleta filozofijo, medicino in psihologijo v enovit sistem, ki ponuja upanje za bolj humano in celostno obravnavo zdravja.
Za oddajo mnenja se morate prijaviti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.