Biti človek

26,90  (z DDV)

V knjigi Biti človek Lewis Dartnell raziskuje, kako so človeška biologija, bolezni, psiha in kemijske snovi oblikovale našo zgodovino in civilizacijo. Preko fascinantnih zgodb avtor razkriva, kako so fizične in psihološke značilnosti ljudi vplivale na velike zgodovinske dogodke. Kako je hemofilija pripeljala do padca ruskih carjev? Kako je skorbut preoblikoval svetovno trgovino? Kako sta malarija in komarji vplivala na razvoj Amerike?

Dartnell nas popelje skozi zgodovino, kjer bolezni, okužbe in psihološke pristranskosti niso le vplivale na vojne in politične odločitve, temveč so oblikovale tudi naše družbene strukture. Telo in um sta ključna dejavnika v oblikovanju družbenih sprememb, od imperijev do vsakodnevnih navad. Knjiga raziskuje tudi vpliv kemikalij, kot so alkohol, kofein in nikotin, ter njihov prispevek k vzponu civilizacij.

Avtor, znan po svojem raziskovalnem delu in popularizaciji znanosti, nas skozi to knjigo popelje na intelektualno popotovanje, ki razkriva, kako so naše biološke značilnosti sooblikovale svet, v katerem živimo. Biti človek je ne le znanstvena raziskava, temveč tudi razmislek o človeški krhkosti in inovativnosti.

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

V knjigi Biti človek Lewis Dartnell raziskuje, kako so človeška biologija, bolezni, psiha in kemijske snovi oblikovale svetovno zgodovino. S svojo edinstveno perspektivo in natančnim znanstvenim pristopom Dartnell osvetljuje ne le velike zgodovinske dogodke, temveč tudi manj očitne, a ključne povezave med našimi telesi in širšim svetom, v katerem živimo. Knjiga se poglobi v vprašanja, ki si jih mnogi morda niso nikoli postavili: Kako so bolezni, kot je hemofilija, vplivale na padce velikih imperijev, ali pa kako je skorbut, bolezen, ki je vplivala na mornarje, spremenila potek svetovne trgovine?

Dartnell raziskuje tudi vpliv okužb, kot so kuga ali malarija, na politične odločitve in vojne ter razkriva, kako so te bolezni vplivale na razvoj celih celin, vključno z nastankom Severne in Južne Amerike. V knjigi ne gre le za biološke processe, ampak tudi za razumevanje, kako so psihološke značilnosti, kot so naše pristranskosti, čustva in mentalni vzorci, vplivale na velike zgodovinske spremembe. Naša nagnjenost k tveganju, na primer, je vodila do vojn in vojaških zmag, naš odnos do alkohola, kofeina, nikotina in opija pa je oblikoval imperije in družbene spremembe, ki so zaznamovale preteklost.

Eden ključnih poudarkov Dartnella je, kako naše telo, kljub vsem našim izjemnim sposobnostim in napredkom, ostaja ranljivo. Bolezni so bila pomemben dejavnik, ki je oblikoval zgodovino človeštva – bodisi v smislu, da so prispevale k sesutju civilizacij, bodisi da so spremenile načine, kako smo si ustvarjali družbo in delovali na globalnem nivoju. Vendar pa je tudi človeška psiha igrala ključno vlogo. Naše miselne pristranskosti so nas pogosto vodile na napačne poti in oblikovale odločitve, ki so imele dolgotrajne posledice.

Dartnell nas tako popelje na vznemirljivo popotovanje skozi zgodovino, osvetljujoč zgodbe in dogodke skozi prizmo človeške biologije in zdravja. Preko bolezni in psiholoških značilnosti si prizadeva razumeti, kako so se oblikovale civilizacije, kako so se razvijali naši odnosi do narave, in kako smo kot vrsta preživeli ali propadli, odvisno od tega, kako smo obvladovali svoje fizične in psihološke omejitve.

V tej knjigi ni le znanstvenega raziskovanja, temveč tudi globokih filozofskih razmislekov o tem, kdo smo kot človeška bitja in kako so nas naše biološke omejitve ter psihološke nagnjenosti oblikovale na poti do današnje družbe. Biti človek je tako ne le znanstveno delo, temveč tudi klic k razumevanju globljih povezav med telesom, umom, boleznimi in zgodovino.

Dartnell, znan po svoji sposobnosti povezovanja različnih disciplin, v tem delu nadaljuje svojo raziskovalno pot, ki se je začela v knjigi Izvori, kjer je raziskoval geološke dejavnike, ki so oblikovali človeško zgodovino. V Biti človek pa se poglobi v biologijo, bolezen in psihološke dejavnike, ki so ključni za razumevanje naše evolucije in napredka kot vrste. Ta knjiga je tako izjemno branje za vse, ki želijo bolje razumeti, kako so človeški telesni in mentalni procesi oblikovali ne le našo zgodovino, ampak tudi svet, v katerem živimo danes.

Dodatne podrobnosti
Avtor

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Novost

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Biti človek”