Kaj pa, ko zboli naš bližnji

29,99  (z DDV)

Kaj pa, ko zboli naš bližnji je priročnik, ki nas opremi z znanjem in orodji, kako podpreti ljubljene, ko se spopadajo z resno boleznijo. Bruno Šimleša, strokovnjak z več kot 20-letnimi izkušnjami v podpori onkološkim bolnikom, v tej knjigi deli dragocena spoznanja in resnične zgodbe ljudi, ki so preživeli najtežje trenutke svojega življenja. Knjiga ponuja deset zlatih pravil, ki nam pomagajo pri sočutnem, taktnem in vztrajnem pristopu k pomoči.

S spoznanjem, da je vsak trenutek pomemben, Šimleša poudarja, kako naše besede in dejanja lahko pomembno vplivajo na bolnikovo počutje. Boj za zdravje ni tekma na kratke proge, ampak dolga pot, v kateri je podpora iz okolice ključna. Avtor nas vodi skozi proces, kako biti tam za svoje bližnje in kako se spopasti s tem, kar sledi, ko zboli nekdo, ki ga imamo radi.

Knjiga ni le priročnik, temveč tudi poziv, da postanemo bolj čuječi in sočutni, saj tudi ko delamo napake, je pomembno, da se učimo in vztrajamo v svoji podpori.

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

Kaj pa, ko zboli naš bližnji je knjiga, ki nas sooči z enim od najtežjih trenutkov v življenju: ko izveš, da je nekdo, ki ti je blizu, resno bolan. Takrat se naš svet zdi zamajen, negotov, saj želimo pomagati, vendar pogosto ne vemo, kako. Bruno Šimleša, priznani strokovnjak za duševno zdravje, že več kot 20 let pomaga ljudem, ki se spopadajo z rakom, in njihovim bližnjim, zato knjiga ni le teoretičen vodnik, ampak globoko poglobljen pogled na resnične izkušnje ljudi, ki so preživeli to hudo preizkušnjo.

Knjiga prinaša dragocena spoznanja, ki temeljijo na izkušnjah bolnikov, njihovih svojcev in Šimleševih osebnih pogovorih z onkološkimi bolniki. Gre za obravnavo izjemno občutljive teme, saj je vsaka beseda, vsak nasvet in vsak nasvet lahko odločilnega pomena v trenutkih največje stiske. Šimleša poudarja, da je bolezen predvsem osebna izkušnja bolnika, vendar se ne smemo podcenjevati kot bližnji, saj naš prispevek lahko močno vpliva na njihovo počutje in potek bolezni. Zato je pomembno, da se zavedamo, da tudi z najpreprostejšimi dejanji – kot je podpora, sočutje ali primeren nasvet – lahko postanemo ključni del zdravljenja.

Avtor v knjigi predstavi deset zlatih pravil, ki pomagajo obvladovati vse, kar spremlja bolezen našega bližnjega. Ta pravila so preprosta, a hkrati globoka, saj nas spodbujajo k nežnosti, taktni komunikaciji in vztrajnosti. Pomembno je, da razumemo, da boji z boleznimi, kot je rak, niso tek na kratke proge, temveč maraton, ki zahteva potrpežljivost in stalno prilagajanje. V knjigi se bralci naučijo, kako napake, ki jih včasih storimo, ni treba obsojati, temveč jih je treba priznati in se iz njih učiti. Tako lahko postopoma postanemo boljši podporniki in partnerji v boju z boleznijo.

Kaj pa, ko zboli naš bližnji nas uči, da smo lahko opora drug drugemu tudi v najbolj temnih trenutkih, kadar se znaš soočiti s stiskami, ne da bi jih poskušal zanikati. Zgodbe ljudi, ki jih avtor vključuje, so polne resničnih izkušenj in čustev, kar daje knjigi osebno noto. Po drugi strani pa nas avtor, ki je prejel nagrado za svoje delo na področju onkološke oskrbe, vodi skozi proces osebne rasti in učenja, kako biti tam za druge v najtežjih trenutkih njihovega življenja. Vendar knjiga ni le vodič za bližnje, temveč tudi poziv k temu, da se postavimo v čevlje tistih, ki so v stiski, in tako širimo sočutje v družbi, ki pogosto še vedno o bolezni govori v tišini.

Bruno Šimleša nas skozi to knjigo uči, kako postati bolj čuječi in sočutni, ko naš bližnji zboli, ter kako lahko na preprost in človeški način olajšamo težke trenutke, ki jih prinaša bolezen.

Dodatne podrobnosti
Avtor

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Novost

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Kaj pa, ko zboli naš bližnji”