Kako se učimo

24,90  (z DDV)

Kako se učimo Benedicta Careyja raziskuje, kako izboljšati naše učne tehnike, da bomo za dosego boljših rezultatov porabili manj časa. Knjiga temelji na najnovejših znanstvenih dognanjih o učenju, pomnjenju in pozabljanju. Carey ruši številne ustaljene mite o učenju, kot so pomen popolne zbranosti in rutina, ter ponuja praktične tehnike za učinkovito učenje, kot je samopreverjanje, uporaba mnemotehnik in ustrezno razporejanje učnega časa. Z analizo kognitivnih in bioloških osnov učenja knjiga ponuja vpogled v to, kako najbolje izkoristiti naš um za trajno in produktivno učenje.*

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

Knjiga Kako se učimo Benedicta Careyja raziskuje najučinkovitejše pristope k učenju, ki temeljijo na najnovejših znanstvenih dognanjih o tem, kako naš um obdeluje, zapomni in pozabi informacije. Carey, dolgoletni novinar in pisec o znanosti, z izjemno jasnočnostjo in pristopom, ki temelji na raziskavah, razkriva, da so mnoge ustaljene predpostavke o učenju napačne ali pa preveč poenostavljene.

Knjiga je razdeljena na štiri dele, ki bralca postopoma vodijo skozi temeljna spoznanja o tem, kako delujejo naši možgani in kako naj se prilagodimo tem spoznanjem za boljše učenje. Prvi del osvetli osnovno biologijo možganov in kognitivno znanost, kar omogoči razumevanje, kako pomnjenje, pozabljanje in učenje dejansko delujejo. Carey pojasni, kako možgani oblikujejo in shranjujejo spomine, kar je ključni temelj za razumevanje vseh kasnejših tehnik.

V drugem delu knjige avtor predstavi konkretne metode za izboljšanje pomnjenja. Ne gre le za preučevanje enostavnih tehnik, kot je ponavljanje, temveč vključuje tudi napredne pristope, kot so uporaba mnemotehnik in drugačnih tehnik, ki aktivirajo naše kognitivne sposobnosti za lažje in trajnejše shranjevanje podatkov. Carey razkriva tudi, kako pomembno je izpostaviti se izzivom pri učenju, saj ravno obvladovanje težjih nalog pripomore k močnejšemu pomnjenju.

V tretjem delu se osredotoči na strategije za reševanje zahtevnejših problemov in nalog, kot so matematična vprašanja, raziskovalni projekti ali pisanje daljših sestavkov. Poudarja pomen razumevanja in globlje analize snovi, saj to vodi k bolj trajnemu obvladovanju snovi. Pomembno je, da med učenjem vključimo tudi elemente kritičnega mišljenja, ki omogočajo širše povezovanje informacij.

Četrti del knjige raziskuje tehnike, ki vključujejo naše nezavedno. Carey pojasni, kako lahko obvladamo metode, ki omogočajo, da brez večjega razmišljanja samodejno rešujemo naloge ali si zapomnimo informacije. Tovrstne tehnike vključujejo “učenje brez zavestnega razmišljanja”, ki poteka med spanjem ali med vsakodnevnimi opravili.

Knjiga razkriva tudi nekatere mite o učenju. Na primer, pogosto se zmotno domneva, da je za učenje ključna popolna zbranost ali rutina. Carey pojasni, da takšne prakse ne prinašajo vedno najboljših rezultatov, saj se učenje najbolje dogaja v različnih, nekoliko kaotičnih okoljih. Knjiga tudi razkriva, kako pomemben je spanec za utrjevanje spomina in kako se lahko samopreverjanje in aktivno iskanje napak izkažeta za izjemno močne učne strategije.

V zaključku Kako se učimo ni le priročnik o tehnikah, temveč tudi vodnik za razumevanje, kako naši možgani resnično delujejo in kako se lahko prilagodimo tem spoznanjem, da bomo postali bolj učinkoviti učenci in učenke. Knjiga ponuja nove pristope k učenju, ki niso le hitri in učinkoviti, ampak nas spodbujajo k temu, da se učimo skozi celotno življenje.

Dodatne podrobnosti
Avtor

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Kako se učimo”
Šifra: 978-961-6954-49-5 Kategoriji: , Oznake: , ,