Moč branja

24,90  (z DDV)

Knjiga Moč branja Franka Furedija raziskuje zgodovinski razvoj in vpliv branja, od antičnih časov do digitalne dobe. Avtor, priznani sociolog in filozof, analizira pomen kakovostne literature pri oblikovanju posameznika in družbe. Furedi zavrača trditve o izumiranju branja ter poudarja njegovo ključno vlogo pri kultivaciji človeka, socializaciji in kulturnem napredku. S konkretnimi primeri prikaže, kako branje že stoletja spodbuja intelektualni in moralni razvoj. Knjiga je poziv k ohranjanju bralne kulture, ki kljub tehnološkim spremembam ostaja nepogrešljiva za človeški razvoj in družbeno povezanost.

Na voljo za naročilo brez zaloge

Hitra dostava

Garancija varnega nakupa

Odgovorimo v 24 urah

33 dnevna možnost vračila

V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.

4,6 / 5 Ocena na Google-u

Opis

Knjiga Moč branja Franka Furedija je poglobljena analiza pomena branja kot temeljne kulturne, družbene in individualne dejavnosti. Avtor ponuja zgodovinski pregled razvoja branja, ki sega od antičnih civilizacij do sodobnega digitalnega okolja. Osrednja nit knjige je ideja, da branje – še posebej kakovostne literature – igra ključno vlogo pri človekovem intelektualnem in moralnem razvoju. Furedi trdi, da branje ne bo izumrlo, kljub tehnološkim spremembam, saj ohranja svoj nenadomestljiv pomen za kulturo in družbo.

Kot sociolog in filozof Furedi večplastno raziskuje različne tipe bralcev in pristope k branju ter analizira, kako so mnenja o branju in njegovem vplivu oblikovala posamezna zgodovinska obdobja. Branje prikaže kot komunikacijsko orodje, ki je ključno za proces socializacije, širjenje znanja in oblikovanje kritičnega mišljenja. S pomočjo konkretnih zgodovinskih primerov, od grških mislecev do sodobnih izzivov digitalizacije, knjiga razkriva, kako so se navade in pomen branja spreminjali skozi stoletja, a nikoli izgubili svoje osnovne vrednosti.

Furedijev pogled na branje je optimističen in argumentiran – zavrača idejo, da branje izginja zaradi vpliva digitalnih medijev. Namesto tega poudarja njegovo vztrajnost kot ključnega elementa v kulturnem in političnem napredku. Branje vidi kot orodje, ki presega zgolj pridobivanje informacij; gre za proces, ki posameznika kultivira, mu omogoča empatijo in poglobljeno razumevanje sveta.

V delu Moč branja Furedi elegantno povezuje filozofske, sociološke in literarne vidike, pri čemer ponuja svež in navdihujoč pogled na branje kot ključen element človeškega razvoja. Knjiga je hkrati kritika trenutnih bralnih trendov in poziv k ohranjanju bralne kulture kot vrednote, ki presega zgolj utilitarno rabo.

Frank Furedi, profesor sociologije na Univerzi Kent, je avtor številnih vplivnih del, v katerih raziskuje strah, izobraževanje in kulturne spremembe. Moč branja predstavlja njegovo temeljno delo o pomenu branja za sodobno družbo, ki nagovarja tako strokovno kot širšo javnost.

Dodatne podrobnosti
Avtor

Dimenzije

Vezava

Leto izdaje

Število strani

Izdal

Mnenja (0)

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Moč branja”