Odprti dialogi
39,90 € (z DDV)
Odprti dialogi so nova, a vse bolj priljubljena metoda zdravljenja duševnih bolezni, ki pridobiva na uveljavljenosti tudi v Sloveniji. Temeljijo na humanem pristopu, ki vključuje odprto in enakovredno komunikacijo med pacientom, njegovo družino in strokovnjaki. Ta pristop omogoča globlje razumevanje in zdravljenje duševnih stanj, saj spodbuja skupno iskanje rešitev in podporo v varnem okolju, kjer so vsi glasovi slišani. Odprti dialogi predstavljajo korak naprej v pristopu k duševnemu zdravju, ki postavlja človeka in njegove potrebe na prvo mesto.
Na voljo za naročilo brez zaloge
Hitra dostava
Garancija varnega nakupa
Odgovorimo v 24 urah
33 dnevna možnost vračila
V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.
4,6 / 5 Ocena na Google-u
Knjiga Odprti dialogi avtorjev Jaakko Seikkule in Tom Erik Arnkil predstavlja prelomno metodo, ki je v zadnjih letih dosegla velik uspeh na področju obravnave duševnih stisk. Ta inovativni dialoško-mrežni pristop temelji na odprtem, sočutnem dialogu med pacienti, njihovimi bližnjimi in strokovnjaki, pri čemer se osredotoča na celostno obravnavo posameznika, ne zgolj na simptome in diagnoze.
Metoda odprtih dialogov se je izkazala za izjemno učinkovito pri obravnavi duševnih kriz, saj vključuje paciente in njihove bližnje kot ključne akterje v procesu okrevanja. Namesto da bi se osredotočila na klasične terapevtske pristope, kot so zdravila ali hospitalizacija, metoda omogoča globoko razumevanje in podporo skozi skupen dialog, ki krepi občutek opolnomočenja in zmanjšuje potrebo po institucionalni oskrbi. Ta pristop, ki se je začel na Finskem, je pokazal izjemne rezultate, zlasti pri kriznih intervencijah, ki potekajo v pacientovem domačem okolju.
Knjiga je razdeljena na tri dele, ki obravnavajo ključne vidike odprtih dialogov: srečanja mreže, krizne intervencije ter umetnost odzivanja. S pomočjo konkretnih primerov iz prakse in teoretičnih razlag knjiga odpira vpogled v transformativno moč odprtega dialoga, ki omogoča globoko povezovanje, razumevanje in podporo. Avtorja s pomočjo raziskav in izkušenj poudarjata, kako lahko vključevanje celotne osebne mreže posameznika pripomore k hitrejšemu okrevanju, večji stabilnosti in boljšemu duševnemu zdravju.
Poleg praktičnih nasvetov knjiga ponuja tudi globlje filozofske vpoglede v vlogo dialoga pri človekovem duševnem blagostanju. Kot avtorja pišeta: „Dialog sam po sebi ustvarja način razmišljanja o prihodnosti, ki opolnomoči udeležence pri prevzemanju iniciative v lastnem življenju.“ S tem pristopom se posameznikom omogoči, da postanejo aktivni udeleženci v svojem okrevanju, prevzamejo odgovornost za lastno življenje in si poiščejo rešitve, ki so v skladu z njihovimi potrebami in željami.
Odprti dialogi so knjiga, ki je predvsem namenjena strokovnjakom na področju psihosocialnega dela – terapevtom, socialnim delavcem, svetovalcem in drugim, ki se ukvarjajo z duševnim zdravjem. A hkrati je to knjiga, ki ponuja dragocene vpoglede tudi širši javnosti, saj odpira novo, bolj humano in vključujočo pot pri obravnavi duševnih stisk. S tem pristopom se spreminja paradigma duševnega zdravja, saj daje posameznikom orodja za boljše obvladovanje kriznih trenutkov in boljšo podporo v vsakdanjem življenju.
Avtorja, Jaakko Seikkula in Tom Erik Arnkil, sta pionirja tega pristopa, ki je že spremenil številne poglede na duševne bolezni in njihove obravnave. Seikkula, klinični psiholog, je s svojo metodo odprtih dialogov revolucioniral zdravljenje psihotičnih motenj, ki jih ne obravnava kot trajno bolezen, ampak kot odziv na krizne situacije. Arnkil pa je s svojimi prispevki na področju socialne politike in interdisciplinarnega sodelovanja pripomogel k izboljšanju kakovosti obravnave v kompleksnih socialnih situacijah.
Odprti dialogi so knjiga, ki odpira vrata novim možnostim in usmeritvam na področju duševnega zdravja ter ponuja konkretne korake za vse, ki želijo izboljšati svoje delovanje v kriznih situacijah, bodisi kot strokovnjaki bodisi kot posamezniki.
Avtor | |
---|---|
Dimenzije | |
Vezava | |
Leto izdaje | |
Število strani | |
Izdal | |
Novost |
Za oddajo mnenja se morate prijaviti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.