Vsakdanja norost – O žalovanju, jezi, izgubi in ljubezni
17,00 € (z DDV)
Iskrena, avtobiografska pripoved o življenju, smrti, norosti, ljubezni in vnukih, kakor jih vidi pisateljica, ki se ves čas zaveda zgodovinskih in sodobnih muhavosti ženske usode.
Na voljo za naročilo brez zaloge
Hitra dostava
Garancija varnega nakupa
Odgovorimo v 24 urah
33 dnevna možnost vračila
V primeru nezadovoljstva z izdelkom, ga enostavno
vrnite in povrnili vam bomo denar.
4,6 / 5 Ocena na Google-u
V ganljivih spominih in pretanjenem nizanju zapisov o svobodi, ljubezni, jezi in prepletanju mitskih in sodobnih družin Lisa Appignanesi vešče vijuga med osebnim in javnim, med neposrednostjo občutkov in objektivnim razmislekom. Zasebni, politični in filozofski pogledi se spajajo v zgodbo ženske, ki krmari med žalostjo in strahom, besom in zmedo, dokler nazadnje ne pripluje v spravo in ljubezen.
o avtorici
Rojena v povojni Poljski je Lisa Appignanesi odraščala v Parizu in Montrealu, nato pa se v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja preselila v Veliko Britanijo. Med njenimi številnimi nagrajenimi leposlovnimi in neleposlovnimi deli so Freud’s Women, Losing the Dead, Mad, Bad and Sad ter Trials of Passion. Vodi the Royal Society of Literature, piše za New York Review of Books, bila je predsednica angleškega PEN-a, londonskega Freudovega muzeja in mednarodne nagrade Booker.
Recenzija Bukla
Lisa Appignanesi (1946) je angleško-kanadska pisateljica, romanopiska in aktivistka za svobodo izražanja, ki je v svoji karieri napisala okoli dvajset knjig, vendar je v slovenščini do sedaj še nismo poznali. Vsakdanja norost je njeno najnovejše delo, ki je izvirno izšlo leta 2018, v njem pa avtorica postreže z esejističnimi spomini, ki jih je na površje spravila moževa smrt konec leta 2015, s katerim je preživela več kot tri desetletja. V domišljeno spisani knjigi, v kateri Lisa Appignanesi iskreno prepleta tako žalovanje ob izgubi moža (sicer profesorja, s katerim sta bila močno povezana tudi preko knjižne ustvarjalnosti vsakega od njiju, kar pomeni, da sta skupaj preživljala večino časa) kot jeze ob aktualnem družbenopolitičnem dogajanju, skupaj z napovedanim brexitom, pa tudi ljubezni ob novem vnuku, s katerim se, ugotavlja avtorica, krog življenja nadaljuje, nam pretanjeno izriše portret sodobne intelektualke, ki mora med svojim bivanjem, tudi ko jo zadene izguba, ki jo potiska v norost, vešče vijugati med osebnim in javnim ter med neposrednostjo lastnih občutkov in objektivnim razmislekom o svetu okoli sebe. Ganljivo!
Samo Rugelj, Bukla 152
Število strani |
228 |
---|---|
Vezava |
mehka |
Za oddajo mnenja se morate prijaviti.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.